VII. ročník VETERAN TOUR MANÍN 2013

Klub historických vozidiel Považie pripravil pre všetkých fanúšikov veteránov VII. ročník populárneho stretnutia pod názvom Veteran tour Manín 2013.

Klub historických vozidiel Považie už po siedmi krát organizuje zraz pod názvom „Veterán tour Manín 2013. Ako vyplýva  zo samotného názvu, trasa vedie v okolí dominantného vrchu Manín, týčiacim sa nad mestom Považská Bystrica.  Zraz účastníkov sa uskutoční na Podjavorníku, kde bude aj štart. Trasa povedie malebnou prírodou Považia, z Podjavorníka do Nimnice, cez Púchov do obce Dohňany, odtiaľ do Považskej Bystrice, Manínskej Tiesňavy, Bytče, Papradna, do cieľa pod hrebeňom Javorníkov.

Uplynulých šesť ročníkov tohto podujatia malo dobrú odozvu z okruhu účastníkov, ale aj ďalších priaznivcov historických vozidiel.  Vzhľadom na organizačné a ubytovacie možnosti, v tomto roku účasť na podujatí bude limitovaná počtom účastníkov. Organizátori

zašlú svojim priaznivcom a stálym účastníkom pozvánky. Účasť ďalších záujemcov bude potvrdená podľa vozidla. Rozhodovať bude rok výroby a jeho historická  atraktívnosť  Podujatie je určené pre osobné vozidlá s rokom výroby starším ako 1960 a nákladné vozidlá s rokom výroby starším ako 1970.